Kira Avukatı

Kira hukuku avukatı, kira ilişkileriyle ilgili hukuki konularda danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunan uzman avukatlardır. Kiraya veren ve kiracı arasındaki ilişkileri düzenleyen hukuki kuralları içeren alana kira hukuku denmektedir. Ülkemizde, ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarının çoğunluğu, konut ve çatılı işyeri kira kurallarının iyi bilinmemesinden kaynaklanmaktadır.

Kira konusunda uzman avukat yardımı yalnızca uyuşmazlıkların çözümünde değil kira sözleşmesi hazırlanması aşamasında da talep edilmelidir. Çünkü kira sözleşmesi kira uyuşmazlıklarının çıkmasına da yardımcı olacaktır.

kira hukuku avukati bakirkoy istanbul en iyi

I. Kira Hukuku Avukatı Hizmetleri

Kira avukatı hizmetleri hukuki danışmanlık, uyuşmazlık çözümü, icra veya dava takibi olarak sıralamak mümkündür. Örneğin kira sözleşmesi hazırlanmasından ibaret bir hizmet hukuki danışmanlık olarak nitelendirilebilecektir. Benzer şekilde kiracıya ihtarname gönderilmesi, artış oranının belirlenmesi gibi konularda kira hukuku avukatı destek sağlayacaktır.

BAL Avukatlık Bürosu olarak; kira hukuku avukatı hizmetlerimiz özetle şu şekildedir :

II. Kira Hukuku Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hukuk alanları çok geniş çaplıdır. Her hukuk alanı kendine has kuralları da içinde barındırır. Bu nedenle avukatlar da kendilerinin daha iyi oldukları hukuk alanlarında uzmanlaşmaya gayret göstereceklerdir. 

Kira hukuku avukatının Türk Borçlar Kanunu İcra ve İflas Kanunu’na hakim olması beklenecektir. Bu bilgi uzmanlık alanı için tek başına yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda ev sahibi kiracı anlaşmazlıklarının çözümünde aktif rol almış olması da beklenecektir.

Kira avukatı tercih edilirken iyi bir iletişim kurmakta fayda vardır. Avukatın alanındaki uzmanlığı da sorulan sorulara verdiği cevaplardan anlaşılacaktır. Çok detaylı uyuşmazlıklara dahi hakim olan avukatla çalışmak zaman ve masraf bakımından fayda sağlar.

Her avukat gibi; kira davalarına bakan avukatların da müvekkillerini riskler konusunda iyi derecede aydınlatması beklenecektir. Özellikle davanın masrafları, süresi, kaybedilme ihtimali gibi sonuçların ne olabileceğini müvekkiline aktarması gerekecektir.

Kira Uyuşmazlıklarının Çözümü için İletişime Geçin

BAL Avukatlık Bürosu avukatları olarak kira hukuku avukatı hizmetimiz ile uyuşmazlıkların çözümünde aktif rol alıyoruz. 

Tahliye talepli icra takipleri, kira tahliye davaları ve diğer kira uyuşmazlıkları konusunda iletişime geçin.

Telefon : +90 212 909 86 34

E-Mail : info@ballawyer.com

whatsApp →

Adres ; Atakoy 7-8-9-10. Kısım Mahallesi, Çobançeşme Caddesi E-5 Yan Yol, No:12/2 Nivo Ataköy B Blok D.99 Bakırköy İstanbul Türkiye

kira hukuku avukati bakirkoy istanbul