BAL Avukatlık Bürosu
Avukatlık Hizmetleri

Hukuk herkesin hayatında önemli bir yer tutar ve sık sık hukuki konularla karşılaşabilirsiniz. Ancak, hukuk dünyası oldukça karmaşık ve karışık olabilmektedir. Bu nedenle çoğu zaman uzman desteği önemlidir. BAL Avukatlık Bürosu olarak, hukuk alanlarında geniş yelpazede avukatlık hizmetleri sunuyoruz.

Aile, ceza, ticaret, gayrimenkul ve sözleşmeler hukuku alanları işimizin merkezinde yer alır. Uzman avukatlarımız, müvekkillerimize en etkili hukuki çözümleri sağlamak için titizlikle çalışmaktadır.

Dava ve uyuşmazlık çözümü konusunda uzmanız. Müvekkillerimizle birlikte çalışarak mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için çaba gösteriyoruz. Hukuki danışmanlık hizmetlerimiz, karmaşık yasal konularda doğru adımları atmaları için gereken desteği sağlar.

istanbul bakirkoy avukatlik hizmetleri avukat bal

Hukuki Danışmanlık

BAL Avukatlık Bürosu, karşılaşılması muhtemel uyuşmazlıkların önlenmesi için avukatlık hizmetleri sunmaktadır. İşlemlerin her aşamasında, hukuki konularda tavsiye ve rehberlik sağlayarak müvekkillerimizin haklarını korumayı hedefliyoruz.

Hukuki Danışmanlık hizmetiyle avukatlarımız müvekkillerimize iki hususta dikkatlidir. Müvekkillerimize mevcut yasal düzenlemeler hakkında bilgi ve tavsiye veririz. Bununla birlikte gelecekte olası riskleri de göz önünde bulundurarak stratejiler geliştiririz. İşletmelerin de hukuki açıdan sağlam bir zeminde ilerlemelerini sağlamak için, müvekkillerimizi her aşamada desteklemekteyiz.

Dava Takibi

BAL Avukatlık Bürosu olarak, hukuk, ceza, idare ve vergi davalarında müvekkillerimize dava takibi hizmeti sunmaktayız. Dava takibi hizmetimiz, müvekkillerimizin hukuki ihtiyaçlarını karşılamak, haklarını korumak ve adalete erişimlerini sağlamak için tasarlanmıştır.

Dava takibi sürecinde müvekkillerimizi davanın ne kadar süreceği, davaya ilişkin riskler ve maliyetler hakkında bilgilendiriyoruz. Bu sayede müvekkillerimiz, dava sürecinde karşılaşabilecekleri her türlü zorluğa hazırlıklı oluyor. Sonuçların daha olumlu olmasını sağlayacak stratejiler geliştiriyoruz.

Ceza Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu, suçla suçlanan veya kendilerine karşı suç işlenen kişilerin ceza soruşturma ve ceza davası süreçlerinde avukatlık hizmetleri sunmaktadır. Müşteki ve katılan sıfatıyla ceza davasının tarafı olan mağdurların haklarını korumayı hedefliyoruz.

Ceza avukatı hizmetimiz ile suçlamaların araştırılması, anlaşma yapılması, yargılama ve temyiz aşamaları dahil olmak üzere tüm süreçlerde müvekkillerimizin haklarını koruyacak bilgi ve tecrübeye sahibiz. Amacımız, müvekkillerimize adil bir yargılama ve adil sonuçlar alması için yardımcı olmaktır. 

İnsan Hakları Avukatı

İnsan hakları avukatı, hükümetlerin veya idari kurum ve kuruluşlar ile kamu görevlilerinin Anasaya ile teminat altına alınmış temel hakları ihlal edilen mağdur/mağdurların hukuk mücadelesine destek olan avukat olarak tanımlanabilir. 

BAL Avukatlık Bürosu avukatları olarak hak arama talepleri mahkemeler veya kamu kurum ve kuruluşları tarafından reddedilmiş ya da ihlal edilmiş müvekkillerimizin hukuki mücadelesine katkı sağlıyoruz. 

Boşanma Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu, evlilik birliğinden kaynaklanan tüm uyuşmazlıkların hukuki süreçlerini yürütmektedir. Boşanma avukatı hizmetimiz, boşanma davaları, ziynet eşyası davaları, nafaka davası, velayet davası, boşanmada mal paylaşımı davası gibi konularda müvekkillerimize hukuki danışmanlık, dava takibi ve avukatlık hizmeti sunmaktadır. Bu süreçlerde müvekkillerimizin haklarını korumak ve adil bir sonuç elde etmek için çalışıyoruz. Ayrıca, müvekkillerimizin hassasiyetlerini de göz önünde bulundurarak, çözüm odaklı yaklaşımlarımızla mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için çalışıyoruz.

Gayrimenkul Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu olarak müvekkillerimize gayrimenkullerle ilgili her türlü hukuki uyuşmazlıkta yardımcı oluyoruz. Kiralama, satın alma, satış, ipotek, geçit hakkı, ecrimisil, ortaklığın giderilmesi, şufa davası, mülkiyet, muvaaza davası, tapu iptali ve tescil davası gibi konularda müvekkillerimize danışmanlık, dava takibi ve çözüm önerileri sunuyoruz.

Müvekkillerimizin gayrimenkul işlemleri öncesinde ve sırasında hukuki süreçleri doğru yönetmeleri için danışmanlık hizmeti veriyoruz. Gayrimenkul avukatı hukuki hizmetimizle müvekkillerimizin haklarını korumak ve uyuşmazlıkları en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz.

Kira Hukuku Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu olarak başta konut veya işyeri kira sözleşmelerinden doğan uyuşmazlıklar olmak üzere; kira sözleşmesi hazırlanması ve düzenlenmesi, kiracının tahliyesine dayalı; tahliye taahhüdünden kaynaklanan, ihtiyaç nedenine dayalı, tadilat-onarım nedenine dayalı, kira bedelinin ödenmemesine dayalı, örnek no:13 veya örnek no:14 icra takiplerinden kaynaklanan, yeni malikin gereksinimi nedeniyle, iki haklı ihtar nedenine dayalı tahliye davaları, kira tespit davaları, kiralananın gösterilmesi, delil tespiti, kiracının haklarına dayalı ve kira aidatlarından doğan her türlü uyuşmazlığın çözümünde avukatlık hizmetleri sunuyoruz. 

Sözleşme Avukatı

Sözleşmeler taraflar arasında hukuki ilişkiyi düzeleyen işlemlerdir. Sözleşme avukatı ise kişiler veya işletmeler arasındaki sözleşmeleri düzenleyen, inceleyen, denetleyen ve sözleşmelerden doğan uyuşmazlıkların çözümünü sağlayacak avukat olarak tanımlanabilir.

Bir sözleşme avukatının çalışma alanını Borçlar ve Sözleşmeler Hukuku ile sınırlandırmak doğru olmayacaktır. Sektörlere göre hizmet sunan avukatların ve avukatlık bürolarının avukatları tarafından neredeyse tüm hukuk alanlarını kapsayacak şekilde sözleşme hazırlaması mümkün olabilir.

İcra Takibi

İcra takibi hizmetimiz ile müvekkillerimizin alacaklı veya borçlu sıfatıyla tarafı olduğu icra dosyalarının takibi sağlanmaktadır. Alacağana kavuşmak isteyen kişilerin başvuracağı yöntem icra takibi olacaktır.

Yabancılar ve Vatandaşlık Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu olarak Türkiye’de yaşamak, yatırım yapmak, şirket kurmak veya Türk Vatandaşlığı’na başvurmak isteyen yabancı müvekkillerimize hukuki hizmet sunuyoruz. 

İstanbul’da İngilizce bilen Türk Avukatlar olarak yabancı müvekkillerimizin hukuki süreçlerinde destek sunmaktan mutluyuz. 

Sağlık Turizmi Avukatı

BAL Avukatlık Bürosu olarak sağlık turizmi şirketlerine, sağlık turizmi acentelerine, sağlık turizmi sağlık tesisi klinik tıp merkezi ve hastanelere hukuki danışmanlık, şirket yönetimi, yasal uyum ve yönetim konularında avukatlık hizmeti sunuyoruz.